Dotclear 2.0-RC2 - en to pl translation catalogue (813 entries)

en: Dotclear has been upgraded.
pl: Dotclear został zaktualizowany.

en: Password reset
pl: Reset hasła

en: Someone has requested to reset the password for the following site and username.
pl: Ktoś poprosił o zresetowanie hasła dla następujące witryny i nazwy użytkownika.

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: To reset your password visit the following address, otherwise just ignore this email and nothing will happen.
pl: Aby zresetować hasło, odwiedź następującą stronę, w innym wypadku po prostu zignoruj ten e-mail i nic się nie stanie.

en: The e-mail was sent successfully to %s.
pl: E-mail został wysłany do %s.

en: Your new password
pl: Twoje nowe hasło

en: Password:
pl: Hasło:

en: Your new password is in your mailbox.
pl: Twoje nowe hasło jest w twojej skrzynce pocztowej.

en: Passwords don't match
pl: Hasła nie pasują do siebie

en: You didn't change your password.
pl: Nie zmieniłeś swojego hasła.

en: You have to change your password before you can login.
pl: Musisz zmienić swoje hasło przed zalogowaniem.

en: In order to login, you have to change your password now.
pl: Aby się zalogować, musisz zmienić swoje hasło.

en: Wrong username or password
pl: Zła nazwa użytkownika lub hasło

en: Back to login screen
pl: Cofnij się do ekranu logowania

en: Request a new password
pl: Wyślij nowe hasło

en: Email:
pl: E-mail:

en: recover
pl: odzyskaj

en: Change your password
pl: Zmień swoje hasło

en: New password:
pl: Nowe hasło:

en: Confirm password:
pl: Potwierdź hasło:

en: change
pl: zmień

en: Remember my ID on this computer
pl: Zapamiętaj moje ID na tym komputerze

en: You must accept cookies in order to use the private area.
pl: Musisz akceptować ciasteczka (cookies) aby używać strefy prywatnej.

en: I forgot my password
pl: Zapomniałem hasła

en: New blog
pl: Nowy blog

en: Blogs
pl: Blogi

en: Blog details
pl: Szczegóły bloga

en: Blog ID:
pl: ID bloga:

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: At least 2 characters using letters, numbers or symbols.
pl: Co najmniej 2 znaki: litery, cyfry lub symbole specjalne.

en: Please note that changing your blog ID may require changes in your public index.php file.
pl: Pamiętaj, że zmiana ID twojego bloga może wymagać również zmiany w pliku index.php.

en: Blog name:
pl: Nazwa bloga:

en: Blog URL:
pl: URL bloga:

en: Blog description:
pl: Opis bloga:

en: save
pl: zapisz

en: No such blog ID
pl: Nie istnieje takie ID bloga

en: Password verification failed
pl: Weryfikacja hasła nie powiodła się

en: Delete a blog
pl: Usuń blog

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: You are about to delete the blog %s. Every entry, comment and category will be deleted.
pl: Zamierzasz usunąć blog %s. Wszystkie wpisy, komentarze i kategorie zostaną usunięte.

en: Please give your password to confirm the blog deletion.
pl: Podaj swoje hasło, by potwierdzić usunięcie bloga.

en: Your password:
pl: Twoje hasło:

en: Delete this blog
pl: Usuń ten blog

en: No given blog id.
pl: Brak podanego ID bloga.

en: No such blog.
pl: Nie ma takiego bloga.

en: year/month/day/title
pl: rok/miesiąc/dzień/tytuł

en: year/month/title
pl: rok/miesiąc/tytuł

en: year/title
pl: rok/tytuł

en: title
pl: tytuł

en: Title
pl: Tytuł

en: Title, Date
pl: Tytuł, Data

en: Title, Country, Date
pl: Tytuł, Kraj, Data

en: Title, City, Country, Date
pl: Tytuł, Miasto, Kraj, Data

en: I would like search engines and archivers to index and archive my blog's content.
pl: Chcę, aby wyszukiwarki i archiwizery indeksowały i archiwizowały zawartość mojego bloga.

en: I would like search engines and archivers to index but not archive my blog's content.
pl: Chcę, aby wyszukiwarki i archiwizery indeksowały ale nie archiwizowały zawartości mojego bloga.

en: I would like to prevent search engines and archivers from indexing or archiving my blog's content.
pl: Chcę, aby wyszukiwarki i archiwizery nie indeksowały lub archiwizowały zawartości mojego bloga.

en: That blog Id is already in use.
pl: Istnieje już blog o takim Id

en: Invalid language code
pl: Niepoprawny kod języka

en: Blog settings
pl: Ustawienia bloga

en: Warning: except for special configurations, it is generally advised to have a trailing "/" in your blog URL in PATH_INFO mode.
pl: Uwaga: z wyjątkiem specjalnych konfiguracji, zalecane jest posiadanie znaku "/" na końcu adresu URL Twojego bloga w trybie PATH_INFO.

en: Warning: except for special configurations, it is generally advised to have a trailing "?" in your blog URL in when QUERY_STRING mode.
pl: Uwaga: z wyjątkiem specjalnych konfiguracji, zalecane jest posiadanie znaku "?" na końcu adresu URL Twojego bloga w trybie QUERY_STRING.

en: Blog has been successfully created.
pl: Blog został pomyślnie utworzony.

en: Blog has been successfully updated.
pl: Blog został pomyślnie zaktualizowany.

en: Parameters
pl: Parametry

en: URL scan method:
pl: Metoda skanowania URL:

en: Blog status:
pl: Stan bloga:

en: Blog configuration
pl: Konfiguracja bloga

en: Blog editor name:
pl: Nazwa autora bloga:

en: Default language:
pl: Domyślny język:

en: Blog timezone:
pl: Strefa czasowa:

en: Copyright notice:
pl: Informacja o prawach autorskich:

en: New post URL format:
pl: Format adresu URL nowych wpisów:

en: Enable XML/RPC interface
pl: Włącz interfejs XML/RPC

en: more information
pl: więcej informacji

en: Comments and trackbacks
pl: Komentarze i trackbacki

en: Accept comments
pl: Akceptuj komentarze

en: Moderate comments
pl: Moderuj komentarze

en: Leave comments open for %s days
pl: Pozostaw możliwość komentowania przez %s dni

en: Leave blank to disable this feature.
pl: Pozostaw puste aby wyłączyć.

en: Wiki syntax for comments
pl: Formatowanie wiki dla komentarzy

en: Accept trackbacks
pl: Akceptuj trackbacki

en: Moderate trackbacks
pl: Moderuj trackbacki

en: Leave trackbacks open for %s days
pl: Pozostaw możliwość wysyłania trackbacków przez %s dni

en: Add "nofollow" relation on comments and trackbacks links
pl: Dodaj atrybut rel="nofollow" do linków w komentarzach i trackbackach.

en: Blog presentation
pl: Wygląd bloga

en: Date format:
pl: Format daty:

en: Time format:
pl: Format czasu:

en: Display smilies on entries and comments
pl: Wyświetlaj emotikony we wpisach i komentarzach

en: Display %s entries per page
pl: Wyświetlaj %s wpisów na stronę

en: Display %s entries per feed
pl: Wyświetlaj %s wpisów na kanał

en: Display %s comments per feed
pl: Wyświetlaj %s komentarzy na kanał RSS

en: Truncate feeds
pl: Obcinaj kanały

en: Media and images
pl: Media i obrazy

en: Generated image sizes (in pixels)
pl: Rozmiar generowanego obrazu (w pikselach)

en: Thumbnails:
pl: Miniaturki:

en: Small:
pl: Małe:

en: Medium:
pl: Średnie:

en: Inserted image title
pl: Tytuł wstawionego obrazu

en: This defines image tag title when you insert it in a post from the media manager. It is retrieved from the picture's metadata.
pl: Definiuje atrybut title obrazu, gdy wstawiasz go do wpisu za pomocą menedżera mediów. Generowany jest z metadanych obrazu.

en: Search engines robots policy
pl: Polityka wobec wyszukiwarek

en: XML/RPC interface
pl: Interfejs XML/RPC

en: XML/RPC interface allows you to edit your blog with an external client.
pl: Interfejs XML/RPC pozwala Ci edytować ten blog za pomocą zewnętrznego klienta.

en: XML/RPC interface is not active. Change settings to enable it.
pl: Interfejs XML/RPC jest nieaktywny. Zmień ustawienia, aby go włączyć.

en: XML/RPC interface is active. You should set the following parameters on your XML/RPC client:
pl: Interfejs XML/RPC jest aktywny. Powinieneś ustawić następujące parametry w Twoim kliencie XML/RPC:

en: Server URL:
pl: URL serwera:

en: Blogging system:
pl: System blogowy:

en: User name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: your password
pl: Twoje hasło

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Users on this blog
pl: Użytkownicy na tym blogu

en: No users
pl: Brak użytkowników

en: change permissions
pl: zmień uprawnienia

en: You can't remove default theme.
pl: Nie możesz usunąć domyślnego motywu

en: Theme does not exist.
pl: Motyw nie istnieje.

en: Unable to move uploaded file.
pl: Nie można przenieść wysłanego pliku.

en: An error occurred while downloading the file.
pl: Podczas ściągania pliku wystąpił błąd.

en: by %s
pl: przez %s

en: version %s
pl: wersja %s

en: (built on "%s")
pl: (zbudowany za pomocą "%s")

en: (requires "%s")
pl: (wymaga "%s")

en: Stylesheet
pl: Arkusz stylu

en: Theme configuration
pl: Konfiguracja motywu

en: Blog themes
pl: Motywy bloga

en: Blog appearance
pl: Wygląd bloga

en: Theme has been successfully changed.
pl: Motyw został pomyślnie zmieniony

en: Theme has been successfully installed.
pl: Motyw został pomyślnie zainstalowany.

en: Theme has been successfully upgraded
pl: Motyw został pomyślnie zaktualizowany.

en: Theme has been successfully deleted.
pl: Motyw został pomyślnie usunięty.

en: You can find additional themes for your blog on %s.
pl: Możesz znaleźć dodatkowe motywy dla swojego bloga tutaj na %s.

en: To install or upgrade a theme you generally just need to upload it in "Install or upgrade a theme" section.
pl: W celu zainstalowania lub aktualizacji motywu musisz tylko załadować go w sekcji "Instaluj lub aktualizuj motyw".

en: Themes
pl: Motywy

en: You are currently using "%s"
pl: Używasz obecnie "%s"

en: use selected theme
pl: użyj wybranego motywu

en: delete selected theme
pl: usuń wybrany motyw

en: Install or upgrade a theme
pl: Zainstaluj lub uaktualnij motyw

en: You can install themes by uploading or downloading zip files.
pl: Możesz instalować motywy poprzez wysłanie lub pobieranie plików zip.

en: Upload a zip file
pl: Wyślij plik zip

en: Theme zip file:
pl: Plik zip z motywem:

en: Upload theme
pl: Wyślij motyw

en: Download a zip file
pl: Pobierz plik zip

en: Theme zip file URL:
pl: URL pliku zip z motywem:

en: Download theme
pl: Pobierz motyw

en: To enable this function, please give write access to your themes directory.
pl: Aby aktywować tę funkcję, nadaj twojemu katalogowi motywów prawa do zapisu

en: back
pl: wstecz

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Blog name
pl: Nazwa bloga

en: Blog ID
pl: ID bloga

en: Descending
pl: Malejąco

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: List of blogs
pl: Lista blogów

en: Blog has been successfully deleted.
pl: Blog został pomyślnie usunięty.

en: Create a new blog
pl: Utwórz nowy blog

en: Filters
pl: Filtry

en: Order by:
pl: Sortuj wg.:

en: Sort:
pl: Sortuj:

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Blogs per page
pl: Blogów na stronę

en: filter
pl: filtruj

en: No blog
pl: Brak bloga

en: Page(s)
pl: Stron(a)

en: Entries
pl: Wpisy

en: Status
pl: Stan

en: Edit blog %s
pl: Edytuj blog %s

en: edit
pl: edytuj

en: Switch to blog %s
pl: Przełącz do bloga %s

en: This category does not exist.
pl: Ta kategoria nie istnieje.

en: Categories
pl: Kategorie

en: The category has been successfully created.
pl: Kategoria została pomyślnie utworzona.

en: The category has been successfully removed.
pl: Kategoria została pomyślnie usunięta.

en: Categories have been successfully reordered.
pl: Porządek kategorii został pomyślnie zmieniony.

en: The category has been successfully moved.
pl: Kategoria została pomyślnie przesunięta.

en: No category yet.
pl: Brak kategorii.

en: Categories list
pl: Lista kategorii

en: %d entries
pl: %d wpisów

en: %d entry
pl: %d wpis

en: total:
pl: łącznie:

en: Add a new category
pl: Utwórz nową kategorię

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Parent:
pl: Rodzic:

en: Top level
pl: Poziom główny

en: Save
pl: Zapisz

en: Remove a category
pl: Usuń kategorię

en: Choose a category to remove:
pl: Wybierz kategorię do usunięcia:

en: Reorder categories
pl: Ustal nowy porządek kategorii

en: This will relocate all categories on the top level
pl: Spowoduje to przesunięcie wszystkich kategorii na głównym poziomie

en: Reorder
pl: Zapisz porządek

en: New category
pl: Nowa kategoria

en: Category has been successfully updated.
pl: Kategoria została pomyślnie zaktualizowana

en: Category information
pl: Informacja o kategorii

en: Warning: If you set the URL manually, it may conflict with another category.
pl: Ostrzeżenie: Jeżeli ręcznie ustawisz URL, może wystąpić konflikt z inną kategorią.

en: Description:
pl: Opis:

en: Move this category
pl: Przesuń tę kategorię

en: Category parent
pl: Kategoria nadrzędna

en: Category sibling
pl: Kategoria równorzędna

en: Move current category
pl: Przesuń bieżącą kategorię

en: after
pl: po

en: before
pl: przed

en: Entry does not exist.
pl: Wpis nie istnieje.

en: No comment
pl: Brak komentarzy

en: You can't edit this comment.
pl: Nie możesz edytować tego komentarza.

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: Comment has been successfully updated.
pl: Komentarz został pomyślnie zaktualizowany.

en: Your comment on my blog %s
pl: Twój komentarz na moim blogu %s

en: Hi!
    
    You wrote a comment on:
    %s
pl: Cześć!
    
    Skomentowałeś:
    %s

en: Send an e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: Back to "%s"
pl: Wróć do "%s"

en: IP address:
pl: Adres IP:

en: Date:
pl: Data:

en: Author:
pl: Autor:

en: Web site:
pl: Strona WWW:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: delete
pl: usuń

en: comment
pl: komentarz

en: Date
pl: Data

en: Entry title
pl: Tytuł wpisu

en: Author
pl: Autor

en: publish
pl: publikuj

en: unpublish
pl: anuluj publikację

en: mark as pending
pl: oznacz jako oczekujący

en: mark as junk
pl: oznacz jako niechciane

en: Comments
pl: Komentarze

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Comments per page
pl: Komentarzy na stronę

en: Comment author:
pl: Autor komentarza:

en: You have one spam comments.
pl: Masz jeden komentarz oznaczony jako spam.

en: Show it.
pl: Pokaż to.

en: You have %s spam comments.
pl: Masz %s komentarzy oznaczonych jako spam.

en: Show them.
pl: Pokaż je.

en: Selected comments action:
pl: Akcja dla wybranych komentarzy:

en: %d comment
pl: %d komentarz

en: %d comments
pl: %d komentarzy

en: New entry
pl: Nowy wpis

en: User preferences
pl: Ustawienia uzytkownika

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Latest news
pl: Aktualności

en: Dashboard
pl: Panel zarządzania

en: Make this blog my default blog
pl: Ustaw ten blog jako domyślny

en: This blog is offline
pl: Ten blog jest odłączony

en: This blog is removed
pl: Ten blog jest usunięty

en: DC_ADMIN_URL is not defined, you should edit your configuration file.
pl: DC_ADMIN_URL nie jest zdefiniowane, powinieneś zaktualizować swój plik konfiguracyjny.

en: Following plugins have been installed:
pl: Następujące wtyczki zostały zainstalowane:

en: Following plugins have not been installed:
pl: Następujące wtyczki nie zostały zainstalowane:

en: Quick entry
pl: Szybki wpis

en: Content:
pl: Treść:

en: Category:
pl: Kategoria:

en: save and publish
pl: zapisz i publikuj

en: Dotclear %s is available!
pl: Dotclear %s jest dostępny!

en: Upgrade now
pl: Aktualizuj teraz

en: Remind me later
pl: Przypomnij mi później

en: Some plugins are installed twice:
pl: Niektóre wtyczki są zainstalowane podwójnie:

en: PHP version is %s (5.0 or earlier needed).
pl: Wersja PHP to %s (5.0 lub nowsza wymagana).

en: Multibyte string module (mbstring) is not available.
pl: Moduł mbstring jest niedostepny.

en: Iconv module is not available.
pl: Moduł iconv jest niedostępny.

en: Output control functions are not available.
pl: Funkcje kontroli wyjścia są niedostępne.

en: SimpleXML module is not available.
pl: Moduł SimpleXML jest niedostępny.

en: DOM XML module is not available.
pl: Moduł DOM XML jest niedostępny.

en: PCRE engine does not support UTF-8 strings.
pl: Silnik PCRE nie obsługuje kodowania UTF-8.

en: SPL module is not available.
pl: Biblioteka standardowa jest niedostępna.

en: MySQL version is %s (4.1 or earlier needed).
pl: Wersja MySQL to %s (4.1 lub wyższa wymagana).

en: MySQL InnoDB engine is not available.
pl: Silnik bazy danych InnoDB dla MySQL jest niedostępny.

en: PostgreSQL version is %s (8.0 or earlier needed).
pl: Wersja PostgreSQL to %s (8.0 lub wcześniejsza wymagana).

en: Please set a master key (DC_MASTER_KEY) in configuration file.
pl: Proszę ustawić klucz główny (DC_MASTER_KEY) w pliku konfiguracyjnym.

en: Dotclear is already installed.
pl: Dotclear jest już zainstalowany.

en: Dotclear cannot be installed.
pl: Dotclear nie może być zainstalowany.

en: No user ID given
pl: Nie podano ID użytkownika

en: User ID must contain at least 2 characters using letters, numbers or symbols.
pl: ID użytkownika musi zawierać co najmniej 2 znaki: litery, cyfry, symbole specjalne.

en: Invalid email address
pl: Nieprawidłowy adres e-mail

en: No password given
pl: Nie podano hasła

en: Password must contain at least 6 characters.
pl: Hasło musi zawierać co najmniej 6 znaków.

en: My first blog
pl: Mój pierwszy blog

en: %A, %B %e %Y
pl: %A, %B, %e %Y

en: Welcome to Dotclear!
pl: Witaj w Dotclear!

en: This is your first entry. When you're ready to blog, log in to edit or delete it.
pl: To jest Twój pierwszy wpis. Kiedy będziesz gotowy do blogowania, zaloguj się w celu jego edycji lub usunięcia.

en: Dotclear Team
pl: Zespół Dotclear

en: <p>This is a comment.</p>
    <p>To delete it, log in and view your blog's comments. Then you might remove or edit it.</p>
pl: <p>To jest komentarz.</p>
    <p>Aby go usunąć zaloguj się i przejrzyj komentarze do bloga. Wtedy możesz go usunąć lub edytować.</p>

en: Dotclear Install
pl: Instalacja Dotclear

en: show
pl: pokaż

en: Dotclear installation
pl: Instalacja DotClear

en: Cache directory %s is not writable.
pl: Katalog cache %s nie jest zapisywalny.

en: Errors:
pl: Błędy:

en: Configuration file has been successfully created.
pl: Plik konfiguracyjny został pomyślnie utworzony.

en: User information
pl: Informacje użytkownika

en: Please provide the following information needed to create the first user.
pl: Proszę podać następujące informacje potrzebne do stworzenia pierwszego użytkownika.

en: First Name:
pl: Imię:

en: Last Name:
pl: Nazwisko:

en: Username and password
pl: Nazwa użytkownika i hasło

en: All done!
pl: Wszystko gotowe!

en: Dotclear has been successfully installed. Here is some useful information you should keep.
pl: Dotclear został poprawnie zainstalowany. Oto kilka przydatnych informacji, które powinieneś zatrzymać.

en: Your account
pl: Twoje konto

en: Your blog
pl: Twój blog

en: Blog address:
pl: Adres bloga:

en: Administration interface:
pl: Interfejs administracyjny:

en: Manage your blog now
pl: Zarządzaj swoim blogiem teraz

en: Installation can not be completed
pl: Instalacja nie mogła zostać zakończona

en: For the said reasons, Dotclear can not be installed. Please refer to <a href="http://dotclear.org/documentation/2.0/admin/install">the documentation</a> to learn how to correct the problem.
pl: Ze smutnych przyczyn, Dotclear nie mógł zostać zainstalowany. W celu rozwiązania problemy, odwołaj się do <a href="http://dotclear.org/documentation/2.0/admin/install">dokumentacji</a>.

en: File %s does not exist.
pl: Plik %s nie istnieje.

en: Cannot write %s file.
pl: Nie można pisać do pliku %s.

en: Dotclear installation wizard
pl: Asystent instalacji DotClear.

en: Welcome
pl: Witaj

en: To complete your Dotclear installation and start writing on your blog, we just need to know how to access your database and who you are. Just fill this two steps wizard with this information and we will be done.
pl: W celu zakończenia instalacji Dotclear i pisania na sowim blogu, musimy tylko wiedzieć jak dostać się do Twojej bazy danych oraz kim jesteś. Podaj te informacje w dwóch kolejnych krokach instalatora i wszystko będzie gotowe.

en: Attention:
pl: Uwaga:

en: this wizard may not function on every host. If it does not work for you, please refer to <a href="http://dotclear.org/documentation/2.0/admin/install">the documentation</a> to learn how to create the <strong>config.php</strong> file manually.
pl: ten instalator może nie działać na każdym hoście. Jeśli nie działa na Twoim, zajrzyj do <a href="http://dotclear.org/documentation/2.0/admin/install">dokumentacji</a>, żeby dowiedzieć się, jak ręcznie stworzyć plik <strong>config.php</strong>.

en: System information
pl: Informacje o systemie

en: Please provide the following information needed to create your configuration file.
pl: Prosimy podać następujące informacje potrzebne do utworzenia pliku konfiguracyjnego.

en: Database type:
pl: Rodzaj bazy danych

en: Database Host Name:
pl: Nazwa hosta bazy danych:

en: Database Name:
pl: Nazwa bazy danych:

en: Database User Name:
pl: Nazwa użytkownika bazy danych:

en: Database Password:
pl: Hasło bazy danych:

en: Database Tables Prefix:
pl: Prefiks tabel bazy danych:

en: No such installed language
pl: Brak zainstalowanego języka

en: You can't remove English language.
pl: Nie możesz usunąć języka angielskiego.

en: Permissions to delete language denied.
pl: Brak uprawnień do usunięcia języka.

en: Invalid language file URL.
pl: Błędny adres URL pliku językowego.

en: Languages management
pl: Zarządzanie językami

en: Language has been successfully deleted.
pl: Język został pomyślnie usunięty.

en: Language has been successfully installed.
pl: Język został pomyślnie zainstalowany.

en: Language has been successfully upgraded
pl: Język został pomyślnie zaktualizowany

en: Here you can install, upgrade or remove languages for your Dotclear installation.
pl: Tutaj możesz zainstalować, zaktualizować lub usunąć języki dla Twojej instalacji Dotclear.

en: You can change your user language in your <a href="%1$s">preferences</a> or change your blog's main language in your <a href="%2$s">blog settings</a>.
pl: Możesz zmienić swój język użytkownika w <a href="%1$s">preferencjach</a> lub zmienić język swojego bloga w <a href="%2$s">ustawieniach</a>.

en: Installed languages
pl: Zainstalowane języki

en: No additional language is installed.
pl: Nie ma zainstalowanych żadnych dodatkowych języków.

en: Language
pl: Język

en: Action
pl: Akcja

en: Delete
pl: Usuń

en: Install or upgrade languages
pl: Zainstaluj lub zaktualizuj języki

en: You can install or remove a language by adding or removing the relevant directory in your %s folder.
pl: Możesz zainstalować lub usunąć język poprzez dodanie lub usunięcie odpowiedniego folderu w Twoim %s katalogu.

en: Available languages
pl: Dostępne języki

en: You can download and install a additional language directly from Dotclear.net. Proposed languages are based on your version: %s.
pl: Możesz ściągnąć i zainstalować dodatkowe języki bezpośrednio z Dotclear.net. Języki są proponowane w zależności od Twojej wersji: %s.

en: Language:
pl: Język:

en: Install language
pl: Zainstaluj język

en: You can install languages by uploading zip files.
pl: Możesz instalować języki ładując pliki zip na serwer.

en: Language zip file:
pl: Plik zip z językiem:

en: Upload language
pl: Wyślij język

en: Invalid language zip file.
pl: Niepoprawny plik zip języka.

en: The zip file does not appear to be a valid Dotclear language pack.
pl: Ten plik zip nie wydaje się być poprawnym pakietem językowym Dotclear.

en: An error occurred during language upgrade.
pl: Wystąpił błąd podczas Aktualizacji języka.

en: Error:
pl: Błąd:

en: By names, in ascending order
pl: Wg nazw, rosnąco

en: By names, in descending order
pl: Wg nazw, malejąco

en: By dates, in ascending order
pl: Wg dat, rosnąco

en: By dates, in descending order
pl: Wg dat, malejąco

en: Media manager
pl: Menedżer mediów

en: confirm removal
pl: potwierdź usunięcie

en: Are you sure you want to remove %s?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć %s?

en: cancel
pl: anuluj

en: yes
pl: tak

en: Directory has been successfully created.
pl: Katalog został pomyślnie utworzony.

en: Files have been successfully uploaded.
pl: Plik został pomyślnie wysłany.

en: File has been successfully removed.
pl: Plik został pomyślnie usunięty.

en: Directory has been successfully removed.
pl: Katalog został pomyślnie usunięty.

en: Directory has been successfully rebuilt.
pl: Katalog został pomyślnie przebudowany.

en: Zip file has been successfully extracted.
pl: Plik zip został pomyślnie rozpakowany.

en: Choose a file to attach to entry %s by clicking on %s.
pl: Wybierz plik, który ma być dołączony do wpisu %s klikając na %s.

en: Attach this file to entry
pl: Załącz ten plik do wpisu

en: Choose a file to insert into entry by clicking on %s.
pl: Wybierz plik, który ma być wstawiony do wpisu, klikając na %s.

en: No file.
pl: Brak pliku.

en: Sort files:
pl: Sortuj pliki:

en: Add files
pl: Dodaj pliki

en: Choose a file:
pl: Wybierz plik:

en: Maximum size %s
pl: Maksymalna wielkość to %s

en: Private
pl: Prywatne

en: send
pl: wyślij

en: Please take care to publish media that you own and that are not protected by copyright.
pl: Pamiętaj aby publikować tylko utwory, które są Twoją własnością i nie są chronione prawami autorskimi.

en: New directory
pl: Nowy katalog

en: Directory Name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Download this directory as a zip file
pl: Pobierz katalog jako plik zip

en: open
pl: otwórz

en: Insert this file into entry
pl: Wstaw ten plik do wpisu

en: Not a valid file
pl: Niepoprawny plik

en: File has been successfully updated.
pl: Plik został pomyślnie zaktualizowany

en: Thumbnails have been successfully updated.
pl: Miniaturki zostały pomyślnie zaktualizowane

en: Insert media item
pl: Wstaw media

en: Image size:
pl: Rozmiar obrazu:

en: original
pl: oryginał

en: Image alignment
pl: Wyrównanie obrazu

en: None
pl: Brak

en: Left
pl: Lewa

en: Right
pl: Prawa

en: Center
pl: Środek

en: Image insertion
pl: Wstawienie obrazu

en: As a single image
pl: Jako pojedynczy obraz

en: As a link to original image
pl: Jako odnośnik do oryginalnego obrazu.

en: MP3 disposition
pl: Dyspozycja MP3

en: Please note that you cannot insert mp3 files with visual editor.
pl: Zauważ, że nie możesz wstawiać plików MP3 za pomocą edytora WYSIWYG.

en: Please note that you cannot insert video files with visual editor.
pl: Zauważ, że nie możesz wstawiać plików video w edytorze WYSIWYG.

en: Video size
pl: Rozmiar wideo

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Video disposition
pl: Dyspozycja wideo

en: Media item will be inserted as a link.
pl: Element będzie wstawiony jako odnośnik.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Insert
pl: Wstaw

en: Media details
pl: Szczegóły mediów

en: Available sizes:
pl: Dostępne rozmiary:

en: File owner:
pl: Właściciel pliku:

en: File type:
pl: Rodzaj pliku:

en: File size:
pl: Rozmiar pliku:

en: File URL:
pl: URL pliku:

en: Show entries containing this media
pl: Pokaż wpisy zawierające te media

en: Entries containing this media
pl: Wpisy zawierające te media

en: No entry seems contain this media.
pl: Brak wpisu zawierającego takie media.

en: Image details
pl: Szczegóły obrazu

en: No detail
pl: Brak szczegółów

en: Update thumbnails
pl: Zaktualizuj miniaturki

en: This will create or update thumbnails for this image.
pl: Utworzy lub zaktualizuje miniaturki dla tego obrazu.

en: update thumbnails
pl: zaktualizuj miniaturki

en: Extract in a new directory
pl: Rozpakuj do nowego katalogu

en: Extract in current directory
pl: Rozpakuj w bieżącym katalogu

en: Extract archive
pl: Rozpakuj archiwum

en: This will extract archive in a new directory that should not exist yet.
pl: Wypakuje zawartość archiwum w nowym katalogu, który nie powinien jeszcze istnieć.

en: This will extract archive in current directory and will overwrite existing files or directory.
pl: Wypakuje zawartość archiwum w bieżącym katalogu i nadpisze istniejące pliki i katalogi.

en: Extract mode:
pl: Tryb wypakowywania:

en: extract
pl: rozpakuj

en: Change media properties
pl: Zmień właściwości mediów

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: File title:
pl: Tytuł pliku:

en: File date:
pl: Data pliku:

en: New directory:
pl: Nowy katalog:

en: Change file
pl: Zmień plik

en: No blog or user given.
pl: Nie podano bloga lub użytkownika.

en: permissions
pl: uprawnienia

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: The permissions have been successfully updated.
pl: Uprawnienia zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: You are about to change permissions on the following blogs for users %s.
pl: Zamierzasz zmienić uprawnienia do następujących blogów dla użytkowników %s.

en: choose a blog
pl: wybierz blog

en: Choose a blog
pl: Wybierz blog

en: Entries per page
pl: Wpisów na stronę

en: Choose one or more blogs to which you want to give permissions to users %s.
pl: Wybierz jeden lub więcej blogów do których chcesz nadać uprawnienia użytkownikowi %s.

en: set permissions
pl: ustaw uprawnienia

en: No content found on this plugin.
pl: Brak zawartości dla tej wtyczki.

en: Plugin not found
pl: Wtyczki nie znaleziono

en: The plugin you reached does not exist or does not have an admin page.
pl: Wtyczka, której szukasz, nie istnieje lub nie ma strony administracji.

en: No such plugin.
pl: Brak takiej wtyczki.

en: You don't have permissions to delete this plugin.
pl: Nie masz uprawnień do usunięcia tej wtyczki.

en: You don't have permissions to deactivate this plugin.
pl: Nie masz uprawnień do dezaktywowania tej wtyczki.

en: Plugins management
pl: Zarządzanie wtyczkami

en: Plugin has been successfully deleted.
pl: Wtyczka została pomyślnie usunięta.

en: Plugin has been successfully installed.
pl: Wtyczka została pomyślnie zainstalowana.

en: Plugin has been successfully upgraded
pl: Wtyczka została pomyślnie zaktualizowana

en: Plugins add new functionalities to Dotclear. Here you can activate or deactivate installed plugins.
pl: Pluginy dodają nową funkcjonalność do Dotclear. Tutaj możesz je aktywować lub dezaktywować.

en: You can find additional plugins for your blog on %s.
pl: Dodatkowe pluginy do swojego bloga możesz znaleźć na %s.

en: To install or upgrade a plugin you generally just need to upload it in "Install or upgrade a plugin" section.
pl: W celu zainstalowania lub aktualizacji pluginu musisz tylko załadować go w sekcji "Instaluj lub aktualizuj plugin".

en: To install or upgrade a plugin you just need to extract it in your plugins directory.
pl: Aby zainstalować lub zaktualizować wtyczkę wystarczy, że ją rozpakujesz do folderu z wtyczkami.

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Activated plugins
pl: Aktywowane wtyczki

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Version
pl: Wersja

en: Details
pl: Szczegóły

en: Deactivate
pl: Dezaktywuj

en: Deactivated plugins
pl: Dezaktywowane wtyczki

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Install or upgrade a plugin
pl: Zainstaluj lub zaktualizuj wtyczkę

en: You can install plugins by uploading or downloading zip files.
pl: Możesz instalować wtyczki wysyłając lub pobierając pliki zip.

en: Plugin zip file:
pl: Plik zip z wtyczką:

en: Upload plugin
pl: Wyślij wtyczkę

en: Plugin zip file URL:
pl: URL do pliku zip z wtyczką:

en: Download plugin
pl: Pobierz wtyczkę

en: To enable this function, please give write access to your plugins directory.
pl: Aby aktywować tę funkcję, nadaj odpowiednie uprawnienia dostępu do katalogu wtyczek.

en: Add a link
pl: Dodaj odnośnik

en: Available
pl: Dostępny

en: Most used
pl: Najczęściej używane

en: Link URL:
pl: URL odnośnika:

en: Link language:
pl: Język odnośnika:

en: insert
pl: wstaw

en: Add a link to an entry
pl: Dodaj odnośnik do wpisu

en: Search entry:
pl: Przeszukaj wpis:

en: This entry does not exist.
pl: Ten wpis nie istnieje.

en: Edit entry
pl: Edytuj wpis

en: next entry
pl: następny wpis

en: previous entry
pl: poprzedni wpis

en: Entry has been successfully updated.
pl: Wpis został pomyślnie zaktualizowany.

en: Entry has been successfully created.
pl: Wpis został pomyślnie utworzony.

en: File has been successfully attached.
pl: Plik został pomyślnie dołączony.

en: Attachment has been successfully removed.
pl: Załącznik został pomyślnie usunięty.

en: Comment has been successfully created.
pl: Komentarz został pomyślnie utworzony.

en: Don't forget to validate your XHTML conversion by saving your post.
pl: Nie zapomnij aby sprawdzić konwersję XHTML przez zapisanie wpisu.

en: View entry
pl: Zobacz wpis

en: Preview entry
pl: Podglądnij wpis

en: Entry status:
pl: Stan wpisu:

en: Published on:
pl: Opublikowane o:

en: Text formating:
pl: Formatowanie tekstu:

en: Convert to XHTML
pl: Konwertuj do XHTML

en: Selected entry
pl: Wybrany wpis

en: Entry lang:
pl: Język wpisu:

en: Entry password:
pl: Hasło wpisu:

en: Basename:
pl: Nazwa bazowa:

en: Warning: If you set the URL manually, it may conflict with another entry.
pl: Ostrzeżenie: Jeżeli ustawisz URL ręcznie, może wystąpić konflikt z innym wpisem.

en: Attachments
pl: Załączniki

en: remove
pl: usuń

en: No attachment.
pl: Brak załączników

en: Add files to this entry
pl: Dodaj pliki do wpisu

en: Excerpt:
pl: Wprowadzenie:

en: Notes:
pl: Notatki:

en: Ping blogs
pl: Pinguj blogi

en: Trackbacks
pl: Trackbacki

en: No trackback
pl: Brak trackbacków

en: Add a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Name:
pl: Nazwa:

en: IP address
pl: Adres IP

en: published
pl: opublikowany

en: unpublished
pl: anulowana publikacja

en: pending
pl: oczekujący

en: junk
pl: śmieci

en: Edit this comment
pl: Edytuj ten komentarz

en: This attachment does not exist
pl: Ten załącznik nie istnieje

en: Remove attachment
pl: Usuń załącznik

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Are you sure you want to remove this attachment?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten załącznik?

en: selected
pl: wybrane

en: not selected
pl: niewybrane

en: Category
pl: Kategoria

en: Selected
pl: Wybrane

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Anuluj publikację

en: Schedule
pl: Zaplanuj

en: Mark as pending
pl: Oznacz jako oczekujący

en: Mark
pl: Zaznacz

en: Mark as selected
pl: Oznacz jako wybrane

en: Mark as unselected
pl: Odznacz

en: Change
pl: Zmień

en: Change category
pl: Zmień kategorię

en: Change author
pl: Zmień autora

en: Selected:
pl: Wybrane:

en: Month:
pl: Miesiąc:

en: Lang:
pl: Język:

en: Selected entries action:
pl: Akcja dla wybranych wpisów:

en: This user does not exist
pl: Ten użytkownik nie istnieje

en: Change category for entries
pl: Zmień kategorię dla wpisów

en: Change author for entries
pl: Zmień autora dla wpisów

en: Author ID:
pl: ID autora:

en: If you want to change your email or password you must provide your current password.
pl: Jeżeli chcesz zmienić swój e-mail lub hasło, musisz podać swoje aktualne hasło.

en: Personal information has been successfully updated.
pl: Informacje osobowe zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: Display name:
pl: Nazwa wyświetlana:

en: Preferred format:
pl: Preferowany format:

en: Default entry status:
pl: Domyślny stan wpisu:

en: Entry edit field height:
pl: Wysokość pola edycji wpisu:

en: User language:
pl: Język użytkownika

en: User timezone:
pl: Strefa czasowa:

en: Enable WYSIWYG mode
pl: Aktywuj tryb WYSIWYG

en: Search
pl: Szukaj

en: Search options
pl: Opcje wyszukiwania

en: Query:
pl: Zapytanie:

en: search entries
pl: szukaj we wpisach

en: search comments
pl: szukaj w komentarzach

en: schedule
pl: programmer

en: change category
pl: zmień kategorię

en: change author
pl: zmień autora

en: %d entries found
pl: znaleziono %d wpisów

en: %d entry found
pl: znaleziono %d wpis

en: %d comment found
pl: znaleziono %d komentarz

en: %d comments found
pl: znaleziono %d komentarzy

en: This entry does not exist or is not published
pl: Ten wpis nie istnieje lub nie jest opublikowany

en: All pings sent.
pl: Wszystkie sygnały ping zostały wysłane.

en: Auto discover ping URLs
pl: Automatycznie odszukuj adresy URL pingów

en: URLs to ping:
pl: Adresy do pingowania

en: Send excerpt:
pl: Wyślij wprowadzenie:

en: Previously sent pings
pl: Wcześniej wysłane sygnały ping

en: Dotclear update
pl: Aktualizacja Dotclear

en: Unable to delete file %s
pl: Nie można usunąć pliku %s

en: Downloaded Dotclear archive seems to be corrupted. Try <a %s>download it</a> again.
pl: Ściągnięte archiwum Dotclear wydaje się być uszkodzone. Spróbuj <a %s>ściągnąć je</a> ponownie.

en: The following files of your Dotclear installation have been modified so we won't try to update your installation. Please try to <a href="http://dotclear.org/download">update manually</a>.
pl: Następujące pliki Twojej instalacji Dotclear zostały zmodyfikowane, więc nie będziemy próbować jej aktualizować. Spróbuj zrobić to <a href="http://dotclear.org/download">ręcznie</a>.

en: The following files of your Dotclear installation are not readable. Please fix this or try to make a backup file named %s manually.
pl: Nie można przeczytać następujących plików Twojej instalacji Dotclear. Napraw to lub spróbuj zrobić kopię zapasową %s ręcznie.

en: The following files of your Dotclear installation cannot be written. Please fix this or try to <a href="http://dotclear.org/download">update manually</a>.
pl: Nie można zapisać następujących plików Twojej instalacji Dotclear. Napraw to lub spróbuj <a href="http://dotclear.org/download">aktualizować ręcznie</a>.

en: No newer Dotclear version available.
pl: Nie ma nowszej wersji Dotclear.

en: Dotclear %s is available.
pl: Dotclear %s jest dostępny.

en: To upgrade your Dotclear installation simply click on the following button. A backup file of your current installation will be created in your root directory.
pl: W celu aktualizacji Twojej instalacji Dotclear naciśnij guzik. Kopia zapasowa Twojej obecnej instalacji zostanie utworzona w katalogu głównym.

en: Update Dotclear
pl: Aktualizuj Dotclear

en: Update backup files
pl: Zaktualizuj pliki kopii zapasowej

en: The following files are backups of previously updates. You can revert your previous installation or delete theses files.
pl: Następujące pliki są kopiami zapasowymi wcześniejszych aktualizacji. Możesz do nich powrócić lub je usunąć.

en: Please note that reverting your Dotclear version may have some unwanted side-effects. Consider reverting only if you experience strong issues with this new version.
pl: Weź pod uwagę, że powracanie do poprzedniej wersji Dotclear może mieć niechciane skutki uboczne. Rozważ powrót do poprzedniej wersji tylko w przypadku poważnych problemów z nową wersją.

en: You should not revert to version prior to last one (%s).
pl: Nie powinieneś powracać to poprzedniej wersji (%s).

en: Delete selected file
pl: Usuń zaznaczony plik

en: Revert to selected file
pl: Wróc do zaznaczonego pliku

en: Congratulations, you're one click away from the end of the update.
pl: Gratulacje, jesteś jedno kliknięcie od zakończenia aktualizacji.

en: Finish the update.
pl: Zakończ aktualizację.

en: new user
pl: nowy użytkownik

en: User "%s" already exists.
pl: Użytkownik "%s" już istnieje.

en: User has been successfully updated.
pl: Użytkownik został pomyślnie zaktualizowany.

en: User has been successfully created.
pl: Użytkownik został pomyślnie utworzony.

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: If you change your username, you will have to log in again.
pl: Jeżeli zmienisz nazwę użytkownika, będziesz musiał zalogować się ponownie.

en: Password change required to connect
pl: Do połączenia wymagana jest zmiana hasła

en: No permissions.
pl: Brak uprawnień.

en: Add new permissions
pl: Dodaj nowe uprawnienia

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: First Name
pl: Imię

en: Display name
pl: Nazwa wyświetlana

en: Number of entries
pl: Liczba wpisów

en: Set permissions
pl: Ustaw uprawnienia

en: users
pl: użytkownicy

en: User has been successfully removed.
pl: Użytkownik został pomyślnie usunięty.

en: Create a new user
pl: Utwórz nowego użytkownika

en: Users per page
pl: Użytkowników na stronę

en: Selected users action:
pl: Akcja dla wybranych użytkowników:

en: Change blog
pl: Zmień blog

en: Blogs:
pl: Blogi:

en: View site
pl: Zobacz stronę

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Thank you for using %s.
pl: Dziękujemy za używanie %s.

en: Help
pl: Pomoc

en: uncover
pl: odkryj

en: hide
pl: ukryj

en: help
pl: pomoc

en: select all
pl: zaznacz wszystkie

en: invert selection
pl: odwróć zaznaczenie

en: view entry
pl: zobacz wpis

en: Are you sure you want to delete selected entries (%s)?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczone wpisy (%s)?

en: Are you sure you want to delete this entry?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wpis?

en: Are you sure you want to delete selected comments (%s)?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczone komentarze (%s)?

en: Are you sure you want to delete this comment?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?

en: Users with posts cannot be deleted.
pl: Użytkownicy z postami nie mogą być wykasowani.

en: Are you sure you want to delete selected users (%s)?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczonych użytkowników (%s)?

en: Are you sure you want to delete category "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć kategorię "%s"?

en: Are you sure you want to reorder all categories?
pl: Czy na pewno chcesz zmienić porządek wszystkich kategorii?

en: Are you sure you want to remove media "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć media "%s"?

en: Are you sure you want to extract archive in current directory?
pl: Czy na pewno chcesz wypakować zawartość archiwum w bieżącym katalogu?

en: Are you sure you want to remove attachment "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć załącznik "%s"?

en: Are you sure you want to delete "%s" language?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć język "%s"?

en: Are you sure you want to delete "%s" plugin?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wtyczkę "%s"?

en: Use this theme
pl: Użyj tego motywu

en: Remove this theme
pl: Usuń ten motyw

en: Are you sure you want to delete "%s" theme?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć motyw "%s"?

en: Zip file content
pl: Zawartość pliku zip

en: XHTML markup validator
pl: Walidacja składni XHTML

en: XHTML content is valid.
pl: XHTML jest poprawny.

en: There are XHTML markup errors.
pl: Wystąpiły błędy składni XHTML.

en: You have unsaved changes.
pl: Masz niezapisane zmiany.

en: close
pl: zamknij

en: now
pl: teraz

en: visual
pl: wizualny

en: source
pl: źródło

en: You can use the following shortcuts to format your text.
pl: Możesz użyć następujących skrótów do formatowania tekstu.

en: -- none --
pl: -- brak --

en: -- block format --
pl: -- format bloku --

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Level 1 header
pl: Nagłówek 1 poziomu

en: Level 2 header
pl: Nagłówek 2 poziomu

en: Level 3 header
pl: Nagłówek 3 poziomu

en: Level 4 header
pl: Nagłówek 4 poziomu

en: Level 5 header
pl: Nagłówek 5 poziomu

en: Level 6 header
pl: Nagłówek 6 poziomu

en: Strong emphasis
pl: Mocna emfaza

en: Emphasis
pl: Emfaza

en: Inserted
pl: Tekst wstawiony

en: Deleted
pl: Tekst usunięty

en: Inline quote
pl: Krótki cytat

en: Code
pl: Kod

en: Line break
pl: Łamanie linii

en: Blockquote
pl: Cytat blokowy

en: Preformated text
pl: Tekst preformatowany

en: Unordered list
pl: Lista nieuporządkowana

en: Ordered list
pl: Lista uporządkowana

en: Link
pl: Odnośnik

en: Language?
pl: Język?

en: External image
pl: Zewnętrzny obraz

en: Media chooser
pl: Wybór mediów

en: Link to an entry
pl: Odnośnik do wpisu

en: Activate enhanced uploader
pl: Aktywuj ulepszony uploader

en: Disable enhanced uploader
pl: Wyłącz ulepszony uploader

en: File successfully uploaded.
pl: Plik został pomyślnie wysłany

en: Maximum file size allowed:
pl: Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku:

en: Limit exceeded.
pl: Limit przekroczony.

en: File size exceeds allowed limit.
pl: Rozmiar pliku przekracza dopuszczalny limit.

en: Canceled.
pl: Anulowano.

en: HTTP Error:
pl: Błąd HTTP:

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Choose files
pl: Wybierz pliki

en: Clean
pl: Wyczyść

en: Upload
pl: Załaduj

en: No file in queue.
pl: Brak plików w kolejce.

en: 1 file in queue.
pl: 1 plik w kolejce

en: %d files in queue.
pl: %d plików w kolejce.

en: Queue error:
pl: Błąd kolejki:

en: &#171;prev.
pl: &#171;pop.

en: next&#187;
pl: nast.&#187;

en: No entry
pl: Brak wpisów

en: scheduled
pl: zaplanowany

en: protected
pl: chroniony

en: %d attachment
pl: %d załącznik

en: %d attachments
pl: %d załączników

en: Type
pl: Rodzaj

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Database error
pl: Błąd bazy danych

en: There seems to be no Session table in your database. Is Dotclear completly installed?
pl: Wydaje się, że brakuje tabeli sesji w Twojej bazie danych. Czy Dotclear został poprawnie zainstalowany?

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Languages
pl: Języki

en: Unable to open directory.
pl: Nie można otworzyć katalogu.

en: Unable to create directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu.

en: File is not writable.
pl: Plik nie jest zapisywalny.

en: Unable to open file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: Not an uploaded file.
pl: To nie jest wysłany plik.

en: The uploaded file exceeds the maximum file size allowed.
pl: Wysyłany plik przekroczył maksymalną dozwoloną wielkość.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
pl: Wysyłany plik został tylko częściowo dostarczony.

en: No file was uploaded.
pl: Plik nie został wysłany.

en: Missing a temporary folder.
pl: Brak katalogu tymczasowego.

en: Failed to write file to disk.
pl: Zapisywanie pliku na dysk nie powiodło się.

en: %s is not a directory.
pl: %s nie jest katalogiem.

en: Uploading this file is not allowed.
pl: Wysłanie tego pliku nie jest dozwolone.

en: Destination directory is not in jail.
pl: Katalog docelowy nie jest oznaczony jako niechciany.

en: File already exists.
pl: Plik już istnieje.

en: Cannot write in this directory.
pl: Nie można zapisywać do tego katalogu.

en: An error occurred while writing the file.
pl: Podczas zapisywania pliku wystąpił błąd.

en: Source file does not exist.
pl: Plik źródłowy nie istnieje.

en: File is not in jail.
pl: Plik nie jest oznaczony jako niechciany.

en: Destination directory is not writable.
pl: Katalog docelowy nie jest zapisywalny.

en: Unable to rename file.
pl: Nie można zmienić nazwy pliku.

en: File cannot be removed.
pl: Plik nie może zostać usunięty.

en: Directory is not in jail.
pl: Katalog nie jest oznaczony jako "niechciany".

en: Directory cannot be removed.
pl: Katalog nie może zostać usunięty.

en: Not enough memory to open image.
pl: Brak wystarczającej ilości pamięci do otwarcia obrazu.

en: File %s is not compressed in the zip.
pl: Plik %s nie jest skompresowany w formacie zip.

en: Trying to unzip a folder name %s
pl: Próba dekompresji folderu %s

en: Unable to write destination file.
pl: Nie można zapisywać w docelowym pliku.

en: Unable to write in target directory, permission denied.
pl: Nie można zapisywać w docelowym katalogu, brak uprawnień.

en: Not enough memory to open file.
pl: Brak wystarczającej pamięci do otwarcia pliku.

en: File does not exist
pl: Plik nie istnieje

en: Cannot read file
pl: Nie można czytać pliku

en: Directory does not exist
pl: Katalog nie istnieje

en: Cannot read directory
pl: Nie można czytać katalogu

en: manage their own entries and comments
pl: zarządzaj ich własnymi wpisami i komentarzami

en: publish entries and comments
pl: publikuj wpisy i komentarze

en: delete entries and comments
pl: usuń wpisy i komentarze

en: manage all entries and comments
pl: zarządzaj wszystkimi wpisami i komentarzami

en: manage categories
pl: zarządzaj kategoriami

en: manage their own media items
pl: zarządzaj ich własnymi elementami media

en: manage all media items
pl: zarządzaj wszystkimi elementami media

en: That user does not exist in the database.
pl: Ten użytkownik nie istnieje w bazie danych.

en: That key does not exist in the database.
pl: Ten klucz nie istnieje w bazie danych.

en: You are not allowed to add categories
pl: Nie masz uprawnień do dodawania kategorii.

en: You are not allowed to update categories
pl: Nie masz uprawnień do aktualizowania kategorii.

en: You are not allowed to delete categories
pl: Nie masz uprawnień do usuwania kategorii.

en: This category is not empty.
pl: Ta kategoria nie jest pusta.

en: Category URL must be unique.
pl: Adres URL kategorii musi być unikalny.

en: You must provide a category title
pl: Musisz podać tytuł kategorii

en: You must provide a category URL
pl: Musisz podać adres kategorii

en: You are not allowed to create an entry
pl: Nie masz uprawnień do utworzenia wpisu

en: You are not allowed to update entries
pl: Nie masz uprawnień do aktualizacji wpisów

en: No such entry ID
pl: Brak wpisu o takim ID

en: You are not allowed to edit this entry
pl: Nie masz uprawnień do edycji tego wpisu

en: You are not allowed to change this entry status
pl: Nie masz uprawnień do zmiany stanu tego wpisu

en: You are not allowed to change this entry category
pl: Nie masz uprawnień do zmiany kategorii tego wpisu

en: You are not allowed to mark this entry as selected
pl: Nie masz uprawnień do oznaczenia tego wpisu jako zaznaczony

en: You are not allowed to delete entries
pl: Nie masz uprawnień do usuwania wpisów

en: You are not allowed to delete this entry
pl: Nie masz uprawnień do usunięcia tego wpisu

en: No entry title
pl: Brak tytułu wpisu

en: No entry content
pl: Brak zawartości wpisu

en: Empty entry URL
pl: Pusty adres URL wpisu

en: You are not allowed to update comments
pl: Nie jesteś uprawniony do aktualizacji komentarzy

en: No such comment ID
pl: Brak takiego ID komentarza

en: You are not allowed to update this comment
pl: Nie jesteś uprawniony do aktualizacji tego komentarza

en: You are not allowed to change this comment's status
pl: Nie jesteś uprawniony do zmiany stanu tego komentarza

en: You are not allowed to delete comments
pl: Nie jesteś uprawniony do usuwania komentarzy

en: You are not allowed to delete this comment
pl: Nie jesteś uprawniony do usunięcia tego komentarza

en: You must provide a comment
pl: Musisz wpisać komentarz

en: You must provide an author name
pl: Musisz podać nazwę autora

en: Email address is not valid.
pl: Adres e-mail jest niepoprawny.

en: removed
pl: usunięty

en: You are not an administrator
pl: Nie jesteś administratorem

en: Invalid user language code
pl: Niepoprawny kod języka użytkownika

en: Blog ID must contain at least 2 characters using letters, numbers or symbols.
pl: ID bloga musi zawierać co najmniej 2 znaki: litery, cyfry lub symbole specjalne.

en: No blog name
pl: Brak nazwy bloga

en: No blog URL
pl: Brak adresu bloga

en: No log message
pl: Brak wiadomości loga

en: unknown
pl: nieznany

en: No blog defined.
pl: Nie zdefiniowano bloga.

en: Directory %s does not exist.
pl: Katalog %s nie istnieje.

en: You are not a super administrator.
pl: Nie masz uprawień super administratora.

en: Permission denied.
pl: Brak uprawnień.

en: You are not the file owner.
pl: Nie jesteś właścicielem pliku.

en: New file already exists.
pl: Nowy plik już istnieje.

en: File does not exist in the database.
pl: Plik nie istnieje w bazie danych.

en: Extract destination directory %s already exists.
pl: Docelowy katalog %s już istnieje.

en: Embedded Audio Player
pl: Wbudowany Odtwarzacz Audio

en: Embedded Video Player
pl: Wbudowany Odtwarzacz Wideo

en: %s: in [%s] and [%s]
pl: %s: w [%s] i [%s]

en: Empty module zip file.
pl: Pusty plik zip modułu.

en: The zip file does not appear to be a valid Dotclear module.
pl: Ten plik zip nie wydaje się być poprawnym modułem Dotclear.

en: An error occurred during module deletion.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania modułu.

en: Unable to upgrade "%s". (same version)
pl: Nie można uaktualnić "%s". (ta sama wersja)

en: Unable to read new _define.php file
pl: Nie można czytać nowego pliku _define.php.

en: No such module.
pl: Brak takiego modułu.

en: Cannot remove module files
pl: Nie można usunąć plików modułu.

en: Cannot deactivate plugin.
pl: Nie można dezaktywować dodatku.

en: Cannot activate plugin.
pl: Nie można aktywować dodatku.

en: Invalid setting dcNamespace: %s
pl: Błędne ustawienie dcNamespace: %s

en: Unable to retrieve settings:
pl: Nie można odnaleźć ustawień:

en: %s is not a valid setting id
pl: %s nie jest poprawnym ID ustawienia

en: No namespace specified
pl: Przestrzeń nazw nie została podana

en: Unable to retrieve namespaces:
pl: Nie można uzyskać przestrzeni nazw:

en: Invalid setting namespace: %s
pl: Błędne ustawienie namespace: %s

en: %s has still been pinged
pl: Do %s jest ciągle wysyłany ping

en: Unable to ping URL
pl: Nie można wysłać sygnału ping dla URL

en: %s is not a ping URL
pl: %s nie jest adresem do pingowania

en: %s, ping error:
pl: %s, błąd wysyłania sygnału ping:

en: Digests file not found.
pl: Nie znaleziono pliku systematyzacji.

en: No file to download
pl: Brak pliku do ściągnięcia

en: Root directory is not writable.
pl: Nie można zapisywać w katalogu głównym.

en: An error occurred while downloading archive.
pl: Podczas ściągania archiwum wystąpił błąd.

en: Archive not found.
pl: Archiwum nie znaleziono.

en: Unable to read current digests file.
pl: Nie można czytać obecnego pliku systematyzacji.

en: Downloaded file does not seem to be a valid archive.
pl: Ściągnięty plik nie wydaje się być poprawnym archiwum.

en: Incomplete archive.
pl: Niekompletne archiwum.

en: Unable to read digests file.
pl: Nie można czytać pliku systematyzacji.

en: Invalid digests file.
pl: Błędny plik systematyzacji.

en: SQLite Database Schema cannot be upgraded.
pl: Schemat bazy SQLite nie może zostać uaktualniony.

en: Something went wrong with auto upgrade:
pl: Coś poszło źle z automatyczną aktualizacją:

en: Unable to connect to database
pl: Nie można połączyć z bazą danych

en: <p>This either means that the username and password information in your <strong>config.php</strong> file is incorrect or we can't contact the database server at "<em>%s</em>". This could mean your host's database server is down.</p> <ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul><p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="http://forum.dotclear.net/">Dotclear Support Forums</a>.</p>
pl: <p>Zazwyczaj oznacz to, że nazwa użytkownika i hasło w pliku <strong>config.php</strong> są błędne lub nie możemy skontaktować się z serwerem bazodanowym na "<em>%s</em>". Może to oznaczać, że jest on wyłączony.</p> <ul><li>Czy jesteś pewien, że masz poprawną nazwę użytkownika i hasło?</li><li>Czy na pewno wpisałeś poprawną nazwę hosta?</li><li>Czy jesteś pewien, że serwer bazodanowy działa?</li></ul><p>Jeśli nie jesteś pewien znaczenia tych terminów, powinieneś prawdopodobnie skontaktować się ze sswoim hostem. Jeśli wciąż potrzebujesz pomocy, możesz odwiedzić <a href="http://forum.dotclear.net/">Forum Pomocy Dotclear</a>.</p>

en: The following error was encountered while trying to read the database:
pl: Podczas próby odczytania bazy danych napotkano następujący błąd:
